baner cook&love wejście do sklepu

buraki
Znane i chętnie spożywane w Polsce buraki to wyjątkowy dar natury. Dzięki nim nasza dieta jest nie tylko smaczniejsza, ale i znacznie zdrowsza. Jak każdy z nas może wykorzystać buraki w swej diecie? Jakie przepisy warto zastosować w trosce o swe zdrowie?

Buraki a nasze zdrowie: dlaczego warto po nie sięgać?
Buraki to warzywa wyjątkowe. Dzięki nim nasza dieta stanie się nie tylko ciekawsza, ale i znacznie bardziej korzystna dla zdrowia. To lekkostrawne warzywo doskonale poprawia apetyt i ułatwia trawienie. Dzięki swym właściwościom buraki pomagają nam oczyszczać organizm ze szkodliwych toksyn. Efektem tego jest z kolei większa odporność na choroby nowotworowe, które często rozwijają się właśnie wskutek zanieczyszczenia organizmu. Buraki są też cenione jako składnik diety osób znerwicowanych, przeziębionych oraz mających już problemy z nowotworami. Pomagają również przy anemii oraz stanach zapalnych wątroby. Panie z pewnością docenią buraki ze względu na ich korzystny wpływ na hormony, których zaburzenia sprawiają tak wiele problemów współczesnym kobietom.

Buraki w naszym menu: jakie przepisy warto wypróbować?
Buraki w naszej kuchni mogą zająć ważne miejsce. Coraz ciekawsze przepisy sprawiają, że te warzywa pozwalają wzbogacić nasze menu. Dieta dzięki surówkom, sałatkom oraz sokom z buraków z pewnością przybierze bardziej atrakcyjne oblicze dla każdego z nas. Jakie propozycje mogą zadowolić nawet największych smakoszy? Buraki są przede wszystkim wspaniałym dodatkiem do surówek. Starte i połączone z jabłkami, będą z pewnością każdemu smakowały. Równie cenione są soki z burakami w roli głównej. Już jedna szklanka soku z buraków dziennie może znacznie poprawić stan naszego zdrowia i zapewnić nam skuteczną ochronę przed licznymi chorobami. Znane i cenione są również te przepisy, dzięki którym powstaje barszcz kiszony z dodatkiem soku z cytryny. Taki posiłek ma wyjątkowo korzystny wpływ na zdrowie.

Smaczne i zdrowe buraki są z pewnością wspaniałym dodatkiem do naszego menu. Zdrowa dieta staje się dzięki nim smaczniejsza i ciekawsza, a my możemy cieszyć się lepszą formą. Surówka, ćwikła, barszcz lub sok z buraków – oto propozycje przysmaków, na które pojawiają się coraz ciekawsze przepisy. Dla własnego zdrowia warto z nich korzystać możliwie jak najczęściej.

Buraki przepisy kulinarne: