baner cook&love wejście do sklepu

Oregano
Oregano przepisy kulinarne

Wśród ziół, które używamy na co dzień podczas przyrządzania potraw, możemy znaleźć koperek, natkę pietruszki, pieprz, oregano i inne. Doprawiamy nimi zupę lub ziemniaki, sałatki i pizze. Czy służą jednak tylko naszemu organizmowi dzięki swoim nieprzeciętnym walorom smakowym?

Oregano zdecydowane jest ziołem niedocenianym, a powinio być bardzo ważnym składnikiem w diecie każdego, kto ma zamiar zastosować dietę odtruwającą. Ma szeroki wachlarz pozytywnych oddziaływań na organizm. Działa bowiem wykrztuśnie, dezynfekująco i przeciwgrzybiczo. Warto je również zastosować wtedy, kiedy mamy do czynienia z biegunką. Dzięki zawartym w tym ziole substancjom skutecznie możemy odtruć nasz organizm. Oprócz tego działa odkażająco i stosowane zewnętrznie sprawia, że rany szybciej się goją. Polecany jest również przy świądzie skóry. Napar z tych ziół powinien być zdecydowanie zażywany zwłaszcza przez osoby, które cierpią na choroby wrzodowe, problemy z wątrobą lub jelitami. Warto je również używać ze względu na właściwości przeciwutleniające, które mogą wpływać na zmniejszone ryzyko wystąpienia choroby nowotworowej. Podobno także wpływa na zmiejszenie poziomu cukru we krwi, tak więc może okazać się bardzo przydatne osobom cierpiącym na cukrzycę.

W Polsce występuje dość powszechnie w całym kraju i znane jest także pod nazwami lebiodki pospolitej czy dzikiego majeranku.

Obecnie na rynku jest dostępny pod postaciami nie tylko ziół, ale i olejku, bądź nawet specjalnych kapsułek przypominających kapsułki tranowe z zawartością oleju oreganowego w środku. Może już dziś warto zaopatrzyć się w taki olejek i skutecznie nim wspomóc naszą odtruwającą dietę?