baner cook&love wejście do sklepu

Jak hodować i dlaczego warto jeść kiełki?

kiełki soczewicy

Czy wiecie, że kiełkowanie nasion cieszy się wielowiekową tradycją? Zapoczątkowane zostało m.in. w starożytnych Chinach, gdzie pierwotnie stosowano skiełkowane nasiona jako remedium na przeróżne choroby. Kiełki wykorzystywali także Aztecy przede wszystkim do wypieku chleba a także Indianie z Ameryki Północnej.

W Europie wyjątkowymi właściwościami kiełkujących nasion zainteresowano się dopiero w XVIII wieku (skiełkowany jęczmień – bogate źródło witaminy C – wykorzystywany był w leczeniu szkorbutu).

W kanonie zdrowego żywienia kiełki zajęły istotną pozycję dopiero w XX wieku, za sprawą amerykańskiego naukowca dr Clive’a McKay’a, który był prekursorem metody kiełkowania.
McKay porównał kiełki do „wstępnie strawionej żywności” (ze względu na rozkład wielocukrów – lepsza przyswajalność i strawność), którą organizm wykorzystuje natychmiast po spożyciu.

Proces kiełkowania to cud natury – nie ma wątpliwości! Z ziarna wyzwalana jest potężna energia wzrostu rośliny. Wszystkie przemiany zachodzące w kiełkującym nasionku są też niezwykle cenne dla organizmu człowieka. Dostarczają mu niezbędnych substancji odżywczych (o 300-1200% więcej niż te obecne w dojrzałych roślinach!): witamin, aminokwasów egzogennych i endogennych (koniecznych do syntezy białek, niezbędnych do budowy i prawidłowego funkcjonowania ludzkiego ciała), składników mineralnych, kwasów nukleinowych, chlorofilu, żywych enzymów i błonnika. To prawdziwie życiodajny pokarm, który sprawi, że dotychczasowa dość jałowa, monotonna dieta, nabierze wysoce odżywczego wymiaru.

Najlepszy czas na hodowlę i spożywanie kiełków przypada na sezon wiosenno-letni. Dieta wzbogacona o pożywienie biogeniczne tj. skiełkowane nasiona różnych roślin, orzechy, rośliny strączkowe przyniesie nam wiele korzyści zdrowotnych.

kiełki słonecznika

Oto 10 powodów, dla których warto „zacząć kiełkować”:

1. Uniwersalność – kiełki to wybór warzyw, znacznie bardziej zróżnicowany niż ten, który oferuje nam supermarket. Dzięki nim Twoje sałatki już nigdy nie będą nudne! Posmakuj skiełkowanej gryki, rzepy, jarmużu, słonecznika, cebuli, koniczyny krwistoczerwonej, lucerny, pszenicy i wiele, wiele innych.

2. Oszczędność – przy niewielkich nakładach finansowych możesz wyhodować rozmaite rodzaje organicznych kiełków w zaciszu własnej kuchni.

3. Dostępność – cieszysz się jedzeniem wartościowych, świeżych warzyw przez okrągły rok.

4. Hodowla ekologiczna – bez pestycydów, chemikaliów, azotanów i innych środków ochrony roślin. Warto docenić naturalność warzyw, które sami wyhodujecie.

5. Miejsce i czas – kiełkownica i regularne podlewanie – bez ziemi, waty, ligniny, bez robaków. Nie trzeba być mistrzem ogrodnictwa – wystarczy 1 minuta opieki dziennie:)

kiełkujący słonecznik
6. Substancje odżywcze – kiełki to nic innego jak rośliny w najwcześniejszym stadium rozwoju. W tej fazie posiadają najwyższą koncentrację białek, witamin, enzymów, DNA, RNA, flawonoidów, saponin, które wspomagają pracę limfocytów T. Tych składników jest o wiele więcej aniżeli w owocach i warzywach w pełni dojrzałych.

7. Świeżość – na sklepowych półkach kiełki tracą swą świeżość bardzo szybko. Ty możesz cieszyć się witalnością młodych roślinek bezpośrednio po ich wyhodowaniu.

8. Ekologia – bez zanieczyszczeń środowiskowych, bez sztucznych nawozów.

9. Dobre trawienie – doskonała przyswajalność (obfitość enzymów) i strawność nawet w przypadku osób, które cierpią na problemy trawienne.

10. Jadłospismnogość zastosowań w kuchni – piecz jeszcze bardzie wartościowe domowe pieczywo z zawartością kiełków pszenicy, jęczmienia czy żyta. Rób apetyczne przekąski z kiełków słonecznika, rzodkiewki, orzechów, cebuli. Kiełki ciecierzycy używaj do przygotowania dipu humusowego. Do chińskich dań z patelni, woka dorzuć kiełki z fasoli Mung, fasoli azuki czy soczewicy. Dekoruj sałatki ulubionymi kiełkami!

Od czego zacząć kiełkowanie nasion?

Przed umieszczeniem nasion w kiełkownicy należy je dobrze wymoczyć. Zawartość torebki np. 20 g kiełków wsyp do szklanki i wypełnij ją czystą, zimną wodą, zamieszaj i pozostaw na 6-8 godzin (całą noc). Po tym czasie odcedź nasiona i przesyp na szalkę naczynia do kiełkowania, rozprowadź je równomiernie. Płucz nasiona dwa razy dzienne (rano i wieczorem) nie rzadziej niż co 12 godzin, czystą przegotowaną lub źródlaną wodą (ok. 200ml wody). Standardowa, ogólnodostępna kiełkownica posiada 3 szalki (ułożone jedna nad drugą) do wysiewu, z których każda posiada syfon (z czerwoną zatyczką), przez który nadmiar wody usuwany jest z każdej szalki i odprowadzany do ostatniego zbiornika. Jeśli woda nie chce spłynąć z najwyższej szalki do kolejnej niższej, kiełkownicę należy przechylić lekko w bok – powinno pomóc.

kiełkownica z kiełkami brokuła

Kiełki brokuła – biały puszek pokrywający kiełki to korzonki boczne, nie należy mylić z pleśnią. Oznacza, że nasze kiełki chcą pić!

Czystość i temperatura wody, którą przepłukujemy kiełki odgrywa istotną rolę w prawidłowym procesie kiełkowania. Temperaturę wody warto zmieniać w zależności od pory roku. Latem lepiej jest używać wody zimnej, która ochłodzi kiełki. Zimą optymalne będzie wykorzystanie wody ciepłej – letniej (nie gorącej!), która ogrzeje nasiona i aktywuje niezbędne procesy kiełkotwórcze.

Kiedy zbieramy kiełki?

Zbiory najlepiej zacząć wtedy, gdy ok. 90% kiełków zrzuciło łupinę oraz posiada dobrze widoczny lewy i prawy listek. Należy jednak mieć świadomość, że czas zbiorów różnić się może w zależność od pory roku i temperatury otoczenia.

rzodkiewka kiełki

Po 5-6 dniach można zbierać m.in. rzodkiew, jarmuż, rzepę, gorczycę. 7 dzień będzie idealnym momentem na zbiór lucerny, koniczyny. 8-12 w sam raz dla słonecznika, pszenicy, grochu, buraczków czerwonych. Natomiast w 2 tygodniu (ok. 14 dnia) można zbierać m.in. cebulę. Wtedy nasze kiełki będą najbardziej bogate w chlorofil. Po zbiorach, należy przechowywać kiełki w lodówce – co przedłuży ich żywotność. Tylko w pełni dojrzałe skiełkowane nasiona zasługują na miano superwartościowej żywności. W niedojrzałym kiełku znajdują się niepożądane składniki – naturalne toksyny (kwas szczawiowy, fitynowy i L-kanawanina), które nikną im dłuższy czas kiełkowania. Jedząc je tracisz na jakości i ilości. Kolejny dowód na to, że cierpliwość popłaca.

Które kiełki nadają się do krótkiego gotowania?

kiełki soczewicy gotowane

Niektóre kiełki powinno się poddać krótkiej obróbce termicznej, aby stały się jeszcze bardziej strawne (toksyny giną we wrzątku). Należy zatem gotować: kiełki soi, ciecierzycy, zielonego groszku, fasoli.
Kiełki fasoli mung, fasoli azuki, soczewicy można gotować na parze albo krótko podsmażać.

Do soku z trawy najlepiej nadają się kiełki pszenicy, żyta, jęczmienia. Możemy ich również użyć do wypieku kiełkowanego chleba (wypiek przebiega w temperaturze o wiele niższej – 120 stopni C, co wiąże się z dłuższym czasem pieczenia nawet do 3 godzin).

Pilnujmy, aby na kiełkach nie pojawiła się pleśń czy inne objawy gnicia (zapach amoniaku, rozmiękające listki i łodyżki). Jeśli już tak się zdarzy, całą porcję należy bez wahania wyrzucić i rozpocząć hodowlę nowej.

Wszystkie kiełki są skarbnicą nieocenionych wartości odżywiających ludzki organizm (jakich? tutaj). Warto jednak zwrócić uwagę na kilka wyjątkowych gatunków.

Najcenniejsze nasiona na kiełki:

Kiełki lucerny

Lucerna zwana inaczej alfalfa (z arabskiego – „ojciec” wszystkich pokarmów) pochodzi z Armenii. Posiada duże stężenie witaminy K, wpływającą na odpowiednią krzepliwość krwi. Poza tym, lucernę cechuje wysokie stężenie minerałów (wapnia, magnezu, żelaza, potasu czy fosforu) i witamin z grupy B, witaminy A, E oraz chlorofilu czy fitohormonów o działaniu zbliżonym do działania estrogenów. Badania naukowe potwierdziły, że spożywanie kiełków lucerny pomaga obniżyć poziom cholesterolu (rola błonnika i saponin), szczególnie szkodliwej frakcji lipoprotein – LDL, podwyższając stężenie cholesterolu „przyjaznej” dla naszego zdrowia frakcji HDL. O lucernie od dawna mówi się, że jest to „tonik” będący źródłem odżywczych cudów.

Kiełki koniczyny krwioczerwonej

Koniczyna krwistoczerwona to odżywcza mikstura oczyszczająca krew. Źródło olejków eterycznych, flawonoidów, saponin, aminokwasów i dobrze przyswajalnych węglowodanów, magnezu, wapnia. Jedzenie kiełków tej rośliny korzystnie wpływa na układ nerwowy oraz reguluje pracę żołądka. Czerwona krwistoczerwona stosowana jest w przypadku problemów z płodnością – ze względu na zawartą w niej genisteinę (fitohormon o aktywności „estrogennej”), izoflawony, które biorą udział w równoważeniu kwasowo-zasadowego środowiska macicy, wspomagając proces zajścia w ciążę.

Kiełki kozieradki

Kozieradka – najczęściej zaliczana do roślin z rodziny strączkowych, blisko spokrewniona z lucerną i koniczyną. Skład chemiczny kozieradki jest bardzo zbliżony do składu tranu – głównie jeśli chodzi o zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Warto ją docenić za obecność żelaza, siarki i witaminy E. Dzięki takiemu profilowi składników biogennych, roślina wykazuje działanie dezynfekujące, antybakteryjne, odżywcze (wpływa na skład morfotyczny krwi, zapobiega anemii).

kiełki brokuła

Kiełki brokuła i kapusty

Nasiona brokuła i kapusty (oraz pozostałe z rodziny kapustowatych jarmuż, rzepa, rzodkiew, gorczyca) doskonale nadają się do kiełkowania w warunkach domowych. To bardzo dobre źródło błonnika, witamin: C, E i A oraz siarki. National Cancer Institute, który prowadzi badania epidemiologiczne na całym świecie, potwierdza, iż ludzie, którzy uwzględnili w swej diecie dodatek zielonych liści tych warzyw oraz ich skiełkowanych nasion, rzadziej zapadają na choroby nowotworowe, zwłaszcza raka jelita grubego, żołądka, prostaty. Rośliny krzyżowe zawierają biologicznie czynne związki tzw. glukozynolany, indole blokujące rozwój komórek nowotworowych, w tym słynny sulforafan – najsilniejszy spośród naturalnych induktorów, który pobudza syntezę enzymów przeciwnowotworowych. Naukowcy z Johns Hopkins University w 1997 wykazali, że stężenie glukorafaniny w kiełkach brokuła jest 50-krotnie większa aniżeli w warzywie dojrzałym.

Kiełki rzodkiewki

Rzodkiew również należy do rodziny kapustnych. Kiełki rzodkiewki należą do jednych z najbardziej pikantnych. Dzięki tym właściwościom doskonale usuwają śluz z dróg oddechowych, stanowiąc bardzo dobry, naturalny środek wykrztuśny oraz przydatny w leczeniu zapalenia zatok, przeziębień. Rzodkiew doskonale wpływa na stan przewodu pokarmowego. Działa przeciwpasożytniczo, przeciwgnilnie, wspomaga mikroflorę jelit, odkaża.

Kiełki roślin strączkowych

Kiełki roślin strączkowych tj. fasola mung, fasola azuki, soczewica, ciecierzyca, czerwony groch bardzo dobrze wpływają na serce, oczyszczają krew z niebezpiecznych lipoprotein LDL. Wykazują działanie przeciwmiażdżycowe, regulują poziom insuliny (fasola) – zmniejszając jej wyrzut do krwioobiegu. Ważną rolę spełniają tu substancje blokujące rozwój raka piersi i jelita grubego – lignany oraz inhibitory proteaz (deaktywują geny odpowiedzialne za przemiany nowotworowe).

kiełki z makaronem

Uprawiaj, smakuj, baw się możliwościami jakie oferują kiełki. Warto zacząć już dziś!

cook&love wejdź do sklepu

4 komentarze o Jak hodować i dlaczego warto jeść kiełki?

 1. Paula 21 października 2015 at 08:46 #

  Dziękuję za ten artykuł! W końcu zasiałam kiełki, bo dzięki niemu wiedziałam JAK 🙂 Kiełki wymoczone, kąpią się na tackach kiełkownicy. Czekam z niecierpliwością co z nich wyrośnie i będę kombinować z czym je podawać.

 2. MARY 12 stycznia 2017 at 11:49 #

  Ze względu na wysoką zawartość cennych składników odżywczych kiełki powinny znaleźć się w diecie każdego z nas. W zależności od konkretnych nasion kiełki mogą mieć różny smak, z powodzeniem można je wykorzystać jako dodatek zarówno do dań podawanych na zimno, jak i na ciepło. Kiełki to także dość często wykorzystywany dodatek do sałatek. Pyszne kiełki można wyhodować z wielu różnych roślin, m.in. z rzodkiewki, soi, rzeżuchy, słonecznika, fasoli mung itd.

  Czasami wystarczy odrobina kiełków, aby dodać charakteru serwowanemu właśnie daniu. Warto jednak zaznaczyć, że kiełki cenione są głównie ze względu na swoje walory odżywcze. W kiełkujących nasionach dochodzi bardzo szybko do zmian składu, w praktyce oznacza to, że już po kilku dniach, tzn. kiedy kiełki gotowe są do spożycia, nasiona zawierają nawet kilkakrotnie więcej witamin i składników mineralnych niż przed kiełkowaniem. Kiełki to znakomite źródło witamin A, D, E, C, B. Ponadto zawierają wiele cennych dla naszego organizmu minerałów, m.in.: żelazo, magnez, fosfor, wapń itd. Nie wolno zapominać także o tym, że kiełki są znakomitym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych. Oczywiście w zależności od rodzaju kiełków proporcje zawartych w nich składników odżywczych są różne. Niezależnie od tego, jakie kiełki Państwo wybiorą, warto pamiętać, że najlepiej jest spożywać je na surowo.

  Z myślą o osobach, które chciałby samodzielnie rozpocząć hodowlę zdrowych kiełków, włączyliśmy do naszego asortymentu nasiona na kiełki. Ponieważ zależy nam na tym, aby dostarczać naszym klientom jedynie produktów najwyższej jakości, w naszym asortymencie znajdą Państwo nasiona na kiełki od firmy Torseed. Są to nasiona najwyższej klasy, które przed zapakowaniem poddano drobiazgowej selekcji. Serdecznie zachęcamy do zakupu nasion – samodzielna hodowla nie nastręcza większych trudności. Zwłaszcza, jeśli wykorzysta się do tego profesjonalną kiełkownicę, z pomocą której łatwiejsze jest zapewnienie nasionom optymalnych do kiełkowania warunków.

  Staramy się dokładnie opisywać dostępne u nas produkty. W przypadku nasion na kiełki kładziemy duży nacisk na informacje na temat ich właściwości zdrowotnych oraz odżywczych. Niemniej jednak zapraszamy do kontaktu, jeśli chcieliby Państwo uzyskać dodatkowe informacje. Na pewno nie pozostawimy żadnego pytania bez odpowiedzi.

 3. Rozalka 30 kwietnia 2017 at 20:50 #

  Jest wiele powodów, dla których warto jeść kiełki. Przede wszystkim są one prawdziwą energetyczną bombą. W nich mieści się całe bogactwo ziarna, począwszy od białek, enzymów, chlorofilu, błonnika, cennych witamin i składników mineralnych. Dzięki kiełkom, życiodajne zapasy zgromadzone w nasionach, ziarnach, pestkach możemy w pełni wykorzystać. Poza tym, kiełki są lekkostrawne i dobrze przyswajalne przez organizm ludzki. Jednym słowem to ważne uzupełnienie zdrowej diety. Kiełki są wspaniałą ozdobą kanapek, sałatek czy zup. Bardzo często dodaje się je do wypieku domowego chleba. Regularne spożywanie kiełków skutecznie uzupełnia niedobry podstawowych składników odżywczych, wzmacniając układ odpornościowy.
  Wyhodować je można bez problemu w warunkach domowych. Choćby dzięki specjalnym urządzeniom – kiełkownicom. Każdy pasjonat pożywienia naturalnego, lekkiego i energetycznego powinien mieć kiełkownicę w swojej kuchni. W naszej ofercie dostępne są specjalistyczne narzędzia do jednoczesnego wysiewania kilku rodzajów kiełków. Uprawa w kiełkownicach jest niezwykle łatwa.
  W skład kiełkownicy wchodzą tacki do wysiewu ziaren, pokrywa z plastiku (utrzymuje wilgotności i odpowiednią dla roślin temperaturę, co przyspiesza wzrost) oraz syfony odpływowe i pojemnik, do którego spływa nadmiar wody. Pokrywa i poszczególne szalki wyposażone są w wentylatory, które służą odprowadzaniu tlenu i gazów, produkowanych przez kiełkujące nasiona.

  Do skiełkowania nadają się rozmaite ziarna i nasiona, które dają nam wszystkie cenne składniki mineralne i witaminy. Oto te, na które warto zwrócić uwagę:

  Lucerna – 1/2 szklanki jej kiełków to tyle wiatminy C, ile mieści się w 5 szklankach soku pomarańczowego. Proces kiełkowania trwa ok. 5 dni, przy czym piętego dnia nalezy wystawić kiełki na słońce, by zwiększyć ilość witaminy C.

  Proso – słodkie kiełki, można potraktować jako wartościowy dodatek do wypieku chleba (podnosi walory zapachowe i smakowe). Kiełki prosa łagodzą choroby skóry.

  Rzeżucha – jej kiełki są znaczącym źródłem witamin A i C (hodowla zalecana zwłaszcza zimą)

  Len (siemię lniane) – skiełkowane nasiona to duży potencjał witaminy K, F i E. Mają przyjemny orzechowy smak.

  Dynia – jej kiełki cechuje wysoka zawartość żelaza. Doskonale oczyszczają nerki, wykazują działanie odmładzające.

  Słonecznik – kiełki słonecznika (z wyłuskanych nasion) to imponująca wartość odżywcza (bogactwo witamin z grupy B, witamina E, F, K, D i żelaza). Korzystnie wpływają na układ krążenia. Są skuteczne przy atopii skórnej.

  Pszenica – im dłuższy czas kiełkowania tym wyższa zawartość składników odżywczych. Odgrywają dużą rolę w utrzymaniu żywotności komórek skóry.

  Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 4. TORSEED 16 maja 2017 at 22:27 #

  TORSEED to przedsiębiorstwo z bardzo długą tradycją i dużym doświadczeniem, które od wielu lat działa w branży ogrodniczej. Firma jest laureatem licznych nagród branżowych przyznawanych zarówno w kraju, jak i za granicą. TORSEED zajmuje się m. in. produkcją i profesjonalnym przygotowaniem szerokiego asortymentu nasion kwiatów i warzyw. W ofercie firmy znajdują się także nasiona na kiełki. Jest to produkt stworzony specjalnie z myślą o hodowli kiełków w domu. Przedsiębiorstwo produkuje również kiełkownice, zapewniające odpowiednie warunki potrzebne do prawidłowego hodowania kiełków.

  Dlaczego warto włączyć kiełki do swojej diety?

  Kiełki to niezwykle bogate źródło cennych substancji odżywczych, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Znajdują się w nich witaminy, enzymy oraz inne mikroelementy, odpowiadające m. in. za właściwe działanie układu odpornościowego. W kiełkach można również znaleźć bardzo duże ilości antyoksydantów. Są to wartościowe substancje, które stanowią naturalną ochronę organizmu, spowalniają procesy starzenia się oraz znacznie zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych. Kolejnym niezwykle ważnym składnikiem odżywczym występującym w kiełkach roślin jest błonnik. Odgrywa on kluczową rolę w prawidłowej pracy układu pokarmowego, w tym zapobiega zaparciom i poprawia przyswajanie innych wartościowych substancji odżywczych znajdujących się w pożywieniu. Dodatkowo błonnik pomaga w obniżaniu poziomu tzw. złego cholesterolu, który jest niezwykle groźny dla układu krwionośnego. Mikroelementy znajdujące się w kiełkach wspomagają także pracę mózgu i poprawiają pamięć.

  Dzięki bardzo dużej zawartości witamin i minerałów, kiełki są naturalną oraz niedrogą alternatywą dla suplementów diety. Mogą być podawane osobom w różnym wieku i nie ma przeciwwskazań do stosowania ich jako uzupełnienia codziennego jadłospisu. Są szczególnie polecane w okresie jesienno-zimowym, gdy organizm jest narażony na choroby. Dzięki wspomaganiu działania układu odpornościowego kiełki doskonale sprawdzają się jako element profilaktyki przeziębień i innych częstych infekcji. Warto także pamiętać, że zawierają one znacznie większe stężenie ważnych substancji niż dorosłe rośliny, dlatego nawet niewielka porcja kiełków jest doskonałym sposobem na uzupełnienie niedoboru witamin.

  Domowe kiełki a oferta TORSEED

  Kiełki można kupić w sklepie, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby hodować je w domu. Hodowanie własnych kiełków wymaga posiadania odpowiednich nasion przeznaczonych do tego celu. Firma TORSEED przygotowała bogaty wybór nasion, które doskonale nadają się do wykorzystania w hodowli, także w domowej kuchni. Wśród popularnych gatunków roślin, które są wykorzystywane do przygotowywania kiełków, znajdują się brokuły, fasola Mung oraz rzodkiewka. Stanowią one nie tylko doskonałe źródło cennych składników odżywczych, ale mogą zostać wykorzystane jako ciekawa dekoracja potraw.

  Hodowla kiełków w domu to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się przede wszystkim zimą, kiedy trudnej jest znaleźć świeże warzywa i owoce. Bez większego wysiłku we własnej kuchni można przygotować zdrowe kanapki, sałatki oraz inne dania z dodatkiem domowych kiełków wybranych roślin. Samodzielna hodowla gwarantuje, że kiełki będą zawsze idealnie świeże i dostępne bez ograniczeń, a także znacznie tańsze od gotowych produktów kupowanych w sklepie. W bogatej ofercie firmy TORSEED można znaleźć wiele gatunków nasion na kiełki, które wyróżniają się wysoką jakością. Duży wybór pomaga w znalezieniu właściwych gatunków, zawierających poszukiwane substancje odżywcze. Na przykład popularne kiełki rzodkiewki zawierają ogromne ilości witaminy C, która podnosi odporność oraz siarki, wpływającej pozytywnie na kondycję skóry. Kiełki brokuł są bogate w sulforafan, czyli substancję, zapobiegającą powstawaniu raka, a w kiełkach fasoli Mung znajdują się duże ilości błonnika, łatwo przyswajalnego białka, soli mineralnych, witamin A, B, C i E oraz antyoksydantów.

  Kiełkownice TORSEED

  TORSEED oferuje nie tylko nasiona na kiełki, ale również praktyczne kiełkownice, stworzone z myślą o wygodnej i prostej hodowli własnych kiełków w domu. Kiełkownik TORSEED zbudowany jest z trzech szalek, które umożliwiają wykorzystanie do trzech różnych gatunków. Konstrukcja zapewnia zachowanie odpowiedniej wilgotności oraz temperatury koniecznych do prawidłowego przebiegu procesu kiełkowania. Kiełkownik posiada także syfony odpływowe, gwarantujące równomierny odpływ wody i chroniące delikatne nasiona przed nadmierną wilgocią. Dzięki wykorzystaniu kiełkownika TORSEED można w prosty sposób hodować kiełki i bez większego wysiłku zapewnić właściwe warunki, które ochronią je m. in. przed pojawieniem się pleśni. Tego typu nowoczesne kiełkownice przydadzą się z pewnością w każdym nowoczesnym gospodarstwie domowym.

  Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą firmy TORSEED i rozpoczęcia własnej hodowli kiełków w domu. Domowe kiełki to naprawdę znakomity pomysł! Kilka chwil poświęconych każdego dnia na pielęgnowanie kiełków pozwoli na stworzenie idealnego źródła cennych składników odżywczych we własnej kuchni. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu zdrowe i świeże kiełki pełne witamin będą zawsze pod ręką i staną się częścią zdrowych posiłków dla całej rodziny.

  Kiełkowice marki TORSEED dostępne są także w naszym sklepie internetowym. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z proponowanymi rozwiązaniami. Chętnie udzielimy odpowiedzi na wszystkie Państwa pytania.

Dodaj komentarz