baner cook&love wejście do sklepu

Menopauza? Zobacz, jak złagodzić jej przebieg!

menopauza
Menopauza to dla kobiet okres wyjątkowo trudny. Nic dziwnego, że kiepski nastrój oraz fatalne samopoczucie skłaniają wiele kobiet do poszukiwania skutecznych metod walki z przykrymi dolegliwościami, które są nieodłącznym towarzyszkami przekwitania. Wbrew pozorom łagodzenie przebiegu menopauzy wcale nie musi ograniczać się do stosowania hormonalnej terapii zastępczej. Istnieje przecież wiele naturalnych metod, dzięki którym można poprawić swą formę bez konieczności sięgania po leki hormonalne. Po jakie środki można zatem sięgać w chwili, gdy menopauza zacznie sprawiać coraz więcej problemów?

Soja a klimakterium
Istnieje wiele naturalnych środków, dzięki którym menopauza staje się mniej dokuczliwym problemem. Jednym z nich jest soja. Znajdujące się w niej substancje roślinne działają niczym estrogeny, co pozwala złagodzić przykre objawy klimakterium. Soja ma jednocześnie korzystny wpływ na zdrowie, dzięki czemu panie w średnim wieku mogą nie tylko poprawić swe samopoczucie, ale tez chronić się przed innymi dolegliwościami zdrowotnymi będących skutkiem starzenia się organizmu oraz zachodzących pod wpływem klimakterium zmian hormonalnych. Dieta, w której pojawia się soja, pozwala na zachowanie odpowiedniego poziomu cholesterolu, może też hamować proces utraty masy kostnej.

Menopauza a siemię lniane
Dla kobiet przechodzących przez menopauzę ten składnik diety staje się przede wszystkim doskonałym źródłem naturalnych estrogenów roślinnych. Wiadomo też, że siemię lniane jest rewelacyjnym źródłem błonnika, dzięki czemu można zadbać zarówno o swój układ pokarmowy, jak i o szczupłą sylwetkę. To jeden z tych produktów, po który warto sięgać bez względu na wiek.

Pluskawica groniasta i jej niezwykłe właściwości
Pluskawica groniasta to kolejna roślina lecznicza, dzięki której menopauza przestanie być aż tak wielkim problemem dla wielu kobiet. Sięganie po ten naturalny lek to dobre rozwiązanie w przypadku tych pacjentek, które uskarżają się na problemy związane z uderzeniami krwi do głowy oraz wzdęciami. Roślina ta pomaga jednocześnie rozwiązać takie problemy, jak bezsenność czy depresja. Ostrożność związaną z korzystaniem z tej rośliny muszą zachować jednak te kobiety, które mają problemy z obfitymi miesiączkami.

Jak pomoże dziurawiec?
Kolejna roślina, które może pomóc w łagodzeniu niektórych problemów związanych z menopauzą, to dziurawiec. Nie można go łączyć z lekami przeciwdepresyjnymi, trzeba też uzbroić się w cierpliwość, gdyż pierwsze rezultaty stosowania tego naturalnego leku są widoczne mniej więcej po 4 tygodniach. Wiadomo jednak, że jest to cenny sojusznik kobiet mających skłonność do depresji oraz tych pań, dla których klimakterium to przede wszystkim narastające problemy z bezsennością.

Hormonalna terapia zastępcza wzbudza wiele emocji. Dla tych, którzy boją się takiej ingerencji oraz dla tych, którzy wolą naturalne metody wspierania swego zdrowia, nie brak jednak alternatywnych leków. Stworzone przez naturę, mogą zaskoczyć swą łagodnością oraz skutecznością. Co najważniejsze – można z nich korzystać w sposób bezpieczny, z czego też coraz więcej kobiet w okresie klimakterium zdaje sobie sprawę.

cook&love wejdź do sklepu

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz