baner cook&love wejście do sklepu

Sok z jabłek

Jabłka zawierają witaminy, minerały, kwas elagowy i mnóstwo składników odżywczych, które zapobiegają powstawaniu nowotworów złośliwych, a przy tym nadają tym owocom świetny smak. Zmiksuj jabłka z warzywami, by stworzyć nowe, intensywne doznania smakowe. Jabłka zawierają również polifenolokwasy, które utleniają się na powietrzu i nadają jabłkom brązowy kolor, można temu jednak zaradzić, zanurzając jabłka w kąpieli z wody z cukrem. Skórka jabłka zawiera mnóstwo pektyn i polifenoli, zaleca się więc wyciskanie soku z nieobranych owoców.

Porada:
Zawarte w jabłkach pektyny zwiększają poziom kwasu mlekowego, co wzmacnia pracę jelit i leczy zaparcia czy biegunki. Kwas cytrynowy obecny w jabłku ułatwia trawienie i zmniejsza uczucie zmęczenia. Jabłka zawierają witaminy, minerały i kwas jabłkowy, które mają korzystny wpływ na zdrowie i oczyszczają organizm z toksyn. Ponadto jabłka obniżają również poziom cholesterolu.

Ocena przepisu

  • (4 /5)
  • (2 Rating)

Autor przepisu

Anna Werelich

Kocham jeść:))) Zdrowo, kolorowo i smacznie. Wartościowe jedzenie sprawia, że czuję się lepszym, sprawniejszym, tryskającym energią człowiekiem! Nie wyobrażam sobie życia bez aktywności. Biegam, ćwiczę jogę i fitness, podróżuję. Jako biolog ( ...