kawiarkiKawiarka, czyli zaparzacz ciśnieniowy, to urządzenie, które z pewnością powinno się znaleźć się w kuchni wszystkich prawdziwych smakoszy kawy. Parzona kawy przygotowana w tego rodzaju zaparzaczu będzie smakować jeszcze lepiej. A z pewnością będzie o niebo zdrowsza niż kawa rozpuszczalna. Od razu warto zaznaczyć, że kawa przygotowana w kawiarce jest także lepszym wyborem niż tradycyjna kawa parzona. Nie chodzi jedynie o walory smakowe, ale także o fakt, że nie zawiera ona szkodliwego dla naszego zdrowia pyłu kawowego.

Kawiarki i ich modele

Po zapoznaniu się z oferowanymi przez nas kawiarkami, szybko zauważą Państwo, że producenci proponują najróżniejsze modele, nie tylko pod względem kształtu, ale i pojemności. W naszym asortymencie dostępne są kawiarki, z których pomocą można jednorazowo zaparzyć od jednej do nawet kilku filiżanek kawy. Większość z oferowanych modeli to kawiarki z aluminium oraz ze stali nierdzewnej. Jako ciekawostkę można dodać, że kawiarki produkowane są we Włoszech już od lat trzydziestych. Materiałem, z którego powstały pierwsze modele, było aluminium. Obecnie na rynku dostępne są także kawiarki ceramiczne.

W tej chwili bez problemu można znaleźć kawiarki, które można zastosować na tradycyjnych kuchniach gazowych i elektrycznych oraz coraz popularniejszych kuchniach indukcyjnych.

Kawiarki (makinetka, kupres) - sposób użycia

Atutem kawiarek jest nie tylko fakt, że z ich pomocą można przyrządzić wyjątkowo pyszną kawę, ale także bardzo prosty sposób użycia. Typowa kawiarka wyposażona jest w mały pojemnik w dolnej części – należy napełnić go wodą. Kawę wsypujemy do pojemniczka środkowego, który wyposażony jest w filtry. Później wystarczy już jedynie postawić kawiarkę na rozgrzanej kuchni i czekać, aż zaparzy się kawa. Napój jest gotowy po kilkunastu minutach.

Nowoczesne kawiarki z aluminium, ceramiki oraz wytrzymałej stali nierdzewnej znajdą Państwo również w naszym asortymencie. Stelton, Alessi, Oficcina Alessi, Eva Solo to tylko niektóre marki, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze kawiarki do swojego domu. Decydując się na markowy zaparzacz ciśnieniowy, wybierają Państwo najwyższą jakość. Wysokiej klasy kawiarka przyda się nie tylko na co dzień, ale także podczas spotkań towarzyskich.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl