Komplet garnków 5-częściowy Intensa Fissler

Wysyłka w: od 12h do 72h
Cena: 2 669,00 zł 2669.00 PLN

Znalazłeś taniej? Negocjuj cenę!
quantity szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.5 (Ilość ocen: 0)
Producent: Fissler
Kod produktu: FI-16 118 05

Opis

-Intensa to najwyższa jakość naczyń. Wykonane z polerowanej stali nierdzewnej. Posiadają grube akutermiczne dna  rozprowadzające równomiernie ciepło na całe naczynie.

-Ich nowoczesna konstrukcja pozwala na przechowywanie garnka w garnku dzięki czemu możemy zaoszczędzić nieco   miejsca w naszej kuchni.
-Rewolucyjnym rozwiązaniem jest czujnik temperatury ThermoStar umieszczony w pokrywie naczynia. Pozwala on na   lepszą kontrolę procesu gotowania.
-Odpowiednie wyprofilowanie górnej części ścianek naczynia pozwala na stworzenie obiegu zamkniętego, a tym samym   na gotowanie produktów w małej ilości wody zwane też "gotowaniem we własnym sosie". Woda paruje i skrapla się    pod pokrywą ponieważ jej temperatura jest niższa. Skroplona woda spada w postaci deszczu na dno naczynia.
-Oczywiście ten sposób przygotowywania zdrowej żywności wymaga zachowania odpowiedniej procedury gotowania, a   więc kontrolowania dopływu energii w poszczególnych etapach:
-Po wcześniejszym włożeniu produktów i dolaniu niewielkiej ilości wody oraz po założeniu pokrywy, podgrzewamy    aczynie na średnim zakresie kuchenki.
-W momencie pojawienia się pierwszej pary z pod pokrywy, zmniejszamy zakres kuchenki do minimum. W tym momencie   skumulowane ciepło w akutermicznym dnie naczynia podtrzymuje właściwą temperaturę do gotowania w obiegu   zamkniętym. Naczynie uszczelnia się poprzez wytworzenie się płaszcza wodnego między obręczą naczynia a pokrywą.
-Zbyt duży spadek temp. powoduje rozszczelnienie naczynia. Dlatego co jakiś czas należy kontrolować czy aby z pod  pokrywy nie unosi się para. W przypadku jej pojawienia się zwiększamy nieco dopływ energii.
-Ten sposób gotowania przy małej ilości wody w temp. od 60 do 100°C pozwala zachować właściwości smakowe i   odżywcze produktu i nie wywołuje rozpadu zawartych w nim witamin. Stąd też ugotowane w ten sposób owoce czy    warzywa zachowują wszystkie witaminy i mikroelementy.
-W naczyniach Intensa wytworzenie obiegu zamkniętego wiąże się dodatkowo z odpowiednim usytuowaniem pokrywy   względem naczynia. W jednym położeniu przy pokryciu się wyprofilowania w obręczy naczynia i pokrywie tworzy się   otwór, którym można łatwo usunąć płyn z naczynia. Przekręcając pokrywę o 90° likwidujemy otwór i pozwala to na    uszczelnienie naczynia.
-Kolejnym elementem charakterystycznym dla linii Intensa są uchwyty naczyń zintegrowane z uchwytem pokrywy. W   prosty sposób możemy odłożyć pokrywę zakładając ją na uchwycie naczynia pod takim kątem, że skroplona na niej    woda ścieka bezpośrednio do naczynia.
-Ranty naczyń Intensa są tak wyprofilowane, że możemy bezkropelkowo przelewać płyny tzn. płyn leci cienką stróżką  nie cieknąc po ściance naczynia.
-Wewnątrz garnków znajduje się podziałka umożliwiająca łatwe odmierzanie płynów.
-Naczynia wykonane są ze stali CrNi 18/10 zwanej też stalą chirurgiczną ponieważ jest to najwyższej próby stal   chromoniklowa, z której wykonywane są narzędzia chirurgiczne jak też naczynia do przechowywania plazmy krwi, co   świadczy o ich sterylności.

-Jedyną wadą tych naczyń jest to, że nie można włożyć ich do piekarnika. Nie pozwala na to materiał z jakiego  wykonane są uchwyty naczyń.
-Skład zestawu:
-Garnek do gotowania, średnica 16 cm, poj. 1,9 l - śr. palnika - 14,5 cm
-Garnek do gotowania, średnica 20 cm, poj. 3,2 l - śr. palnika - 18 cm
-Garnek do gotowania, średnica 24 cm, poj. 5,1 l - śr. palnika - 22 cm
-Brytfanna, garnek średnica 20 cm, poj. 2,3 l - śr. palnika - 18 cm
-Rondel średnica 16 cm, pojemność 1,4 l - śr. palnika - 14,5 cm
-4 pokrywy / 24 / 20 / 20 / 16 cm
Najmniejsza pokrywa zamiennie pasuje na rondelek i garnek o średnicy 16 cm
Zastosowane w linii Intensa rozwiązania sprawiają, że stały się one bestsellerem na rynku naczyń.
Solidna jakość, nowoczesne wzornictwo i najlepsze materiały to atuty przemawiające za tym aby znalazły się one również w Twojej kuchni.
Cechy produktu:
-Kolor: srebrny
-Materiał: stal nierdzewna 18/10
-Możliwość mycia w zmywarce
-Zestaw garnków przeznaczone do kuchni: elektrycznych, indukcyjnych, ceramicznych, gazowych
-Wykończenie: połysk    

Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl