deska do krojenia

Chyba każdy z nas przyzna, że przygotowanie posiłku bez deski do krojenia mogłoby być dosyć problematyczne. To jeden z tych przyborów kuchennych, których po prostu nie może zabraknąć w domu. Na desce kroimy, siekamy, rozbijamy różne produkty podczas przygotowania posiłków.

Deski do krojenia z drewna

Ciągle jeszcze najpopularniejszym rozwiązaniem są tradycyjne deski do krojenia z drewna, które mają tę zaletę, że nie tepią noży. Wybierając deskę z drewna, należy poszukać modelu wykonanego z drewna stosunkowo twardego – dąb, grusza, cis, albo heban to polecane gatunki. Eleganckie deski do krojenia z drewna znajdą Państwo także w naszej ofercie. Zachęcamy zwłaszcza do zapoznania się z produktami marek Alessi, Nuance (deski z bardzo twardego drewna akacjowego) albo Rosendahl. Niektóre z dostępnych modeli mają charakterystyczne żłobienia – są do deski do krojenia pieczywa.

Deski do krojenia z tworzywa

Minusem desek drewnianych jest fakt, że łatwo się brudzą, ponadto wchłaniają zapachy. Nie musimy się martwić tego rodzaju problemami, jeśli postawimy na deski z plastiku. Deska do krojenia z tworzywa sztucznego jest lekka i w dodatku nie wchłania wody, a to oznacza, że można ja myć także w zmywarce. W naszym asortymencie dostępne są deski plastikowe m.in. Koziol i Joseph Joseph. Dzięki atrakcyjnej kolorystyce będą one z pewnością stanowić ciekawą ozdobę blatu kuchennego.

Deski do krojenia ze szkła

Chyba najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są deski do krojenia wykonane z hartowanego szkła. Są bardzo wytrzymałe, mogą być z powodzeniem wykorzystywane także jako podkładki pod gorące naczynia. Bardzo często szklane deski do krojenia wyposażone są w antypoślizgowe podkładki. Tego rodzaju deski nie wchłaniają żadnych zapachów, można je łatwo wyczyścić. Dostępne są w wielu różnych kolorach. W naszym sklepie mogą Państwo nabyć wielofunkcyjne deski ze szkła hartowanego Joseph Joseph, które już na pierwszy rzut oka wyróżniają się swoja niebanalną prezencją. Tego typu deski do krojenia przydadzą się w każdym gospodarstwie domowym, mogą być także ciekawym prezentem.

Raz jeszcze zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem. Na pewno uda się Państwu znaleźć u nas markową deskę, która będzie miała odpowiednie gabaryty. Chętnie doradzimy w podjęciu decyzji.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl