Masz pytanie? tel: 733 999 777 e-mail: sklep@cookandlove.pl   ♥ Kontakt     ♥♥♥ Sklep Higieniczny.pl ♥♥♥
Łyżka do lodów ICE COOL Moha Łyżka do lodów ICE COOL Moha
Producent: Moha
Cena: 94,90 zł
szt.
zobacz więcej
Łyżka do lodów MAGIC ICE Moha Łyżka do lodów MAGIC ICE Moha
Producent: Moha
Cena: 69,90 zł
szt.
zobacz więcej

Jogurtownice coraz częściej zaczynają pojawiać się w polskich domach. To urządzenia, dzięki którym możemy przygotować naturalny, bezpieczny, pełnowartościowy jogurt, bez sztucznych dodatków. Dla osób, które zwracają największą uwagę na zdrowotne aspekty żywienia, zakup jogurtownicy będzie na pewno uzasadniony.
Rozpatrując względy ekonomiczne, stworzenie jogurtu domowego nie jest kosztownym procesem. Poza tym mamy pewność, że to co podajemy naszej rodzinie, jest w 100% zdrowe i pozbawione zbędnych dodatków.
Jak działa to urządzenie?
Podczas pracy jogurtownica utrzymuje stała temperaturę ok. 40°C. W tych warunkach szczepy bakteryjne najlepiej się rozmnażają.
Używając wyłącznie świeżego pełnotłustego mleka (lub pasteryzowanego) i kilku łyżek wysokiej jakości jogurtu naturalnego (który zapoczątkuje proces namnażania bakterii w mleku) możemy otrzymać kilka porcji (od 6-14) prawdziwego jogurtu. Do pojemniczków dołączonych do jogurtownicy wystarczy przelać mieszankę mleka z starterem. Następnie słoiczki należy zamknąć, pokryć przykrywą jogurtownicy i ustawić na ok. 4-5 godzin. W tym czasie przebiega proces fermentacji, po którym otrzymamy gęsty, smaczny jogurt, będący cennym źródłem bakterii probiotycznych (gotowy do spożycia po 2 godz. chłodzenia w lodówce) i bez glutenu.
Banalnie prosta obsługa urządzenia, jego wysoka wydajność, pozwala na domową produkcję jogurtu dzień po dniu. Nic tak nie przynosi frajdy jak tworzenie własnych zdrowych wyrobów, na czym skorzystać może cała rodzina.
Zachęcamy do zapoznania się z różnorodnymi modelami jogurtownic dostępnych w ofercie naszego sklepu.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl