Opcje przeglądania
Nowość
Promocja

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

kieliszki do brandyWyrazisty smak o aromat brandy w dużej mierze odpowiadają za to, że ta wytrawna wódka cieszy się coraz większym powodzeniem także i w naszym kraju. Sama nazwa alkoholu pochodzi od holenderskiego słowa „brandewijn”, które znaczy tyle co „destylowane wino” (tym w istocie jest brandy). W Polsce brandy nazywana bywa także i wypalanką.

Kilka słów na temat historii brandy

Brandy, jako mocny alkohol (40-60%) powstały w wyniku destylacji wina, pojawiła się na naszym kontynencie już w średniowieczu. Początkowo destylowano wino, aby móc je dłużej przechowywać. Z czasem jednak zauważono, że destylowany alkohol, zwłaszcza przechowywany przez dłuższy czas w beczkach z drewna, nabierał znakomitego smaku i aromatu. To właśnie sprawiło, że brandy powoli stawała się coraz popularniejsza. Za miejsce pochodzenia tego alkoholu uznaje się z reguły Hiszpanię, Francję, Portugalię oraz Włochy.

Jak podawać brandy?

Zgodnie z tradycją brandy gronową podaje się po posiłkach. Alkohol powinien mieć niską temperaturę pokojową, można go ogrzać poprzez trzymania kieliszka w dłoni. Według znawców jednak brandy ma najlepsze walory smakowe, kiedy temperatura alkoholu wynosi ok. 16 stopni Celsjusza.

Kieliszki do brandy

Mówiąc o serwowaniu brandy, nie powinniśmy zapominać o doborze odpowiednich kieliszków. To właśnie one w dużej mierze wpływają na ostateczny smak i aromat serwowanego trunku. Jak powinny wyglądać kieliszki do brandy? Od lat wykorzystuje się w tym celu raczej niskie, dość pękate kieliszki, których czarki przypominają kształtem kwiat tulipana. Kieliszki do brandy może mieć pojemność w przedziale 100-300 ml. Alkoholu nie należy nalewać po brzegi. Kieliszki do brandy wykonuje się z przezroczystego szkła.

Kieliszki do brandy w naszym sklepie

Jeśli szukają Państwo właśnie wysokiej jakości, porządnych kieliszków do brandy w charakterystycznym kształcie tulipana, zachęcamy do zapoznania się z produktami w naszym sklepie. Oferujemy kieliszki do brandy, które wykonano z najwyższej jakości szkła, cechujące się elegancją w najlepszym wydaniu. Dostępne są u nas zarówno kieliszki z dość ozdobnymi nóżkami, jak i modele klasyczne.

Decydując się na zakup w naszym sklepie, mogą Państwo zawsze liczyć na profesjonalną obsługę, kompetentne doradztwo oraz oczywiście doskonałą jakość i wysoką estetykę produktów. Chętnie doradzimy przy wyborze odpowiednich artykułów.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl