szklanka do whiskeyWhiskey to napój alkoholowy pochodzący najprawdopodobniej z Irlandii. Już w VII wieku iryjscy mnisi produkowali tzw. aqua Vitae, napój alkoholowy, który w tamtym okresie wykorzystywany był głównie jako lekarstwo. Z czasem alkohol zyskiwał coraz większą popularność. Nazwę whiskey zaczęto używać w pierwsze połowie XVII wieku. Obecnie alkohol ten produkowany jest przede wszystkim w Szkocji, Ameryce, Irlandii, a także Japonii. Serwowanie whiskey wymaga oczywiście odpowiednich szklanek.

Jak powinny wyglądać szklanki do whiskey?

Choć dość często wykorzystuje się jako szklanki do whiskey charakterystyczne szklanki z grubym dnem, o kwadratowym kształcie, nie jest to bynajmniej najlepszy wybór. Odpowiednia szklanka do whiskey powinna mieć kształt tulipana, tzn. powinna się delikatnie zwężać do góry. Dlaczego właśnie taki kształt? Jak nietrudno się domyślić, chodzi o to, by pijąca osoba mogła w pełni cieszyć się aromatem alkoholu.

Szklanki do whiskey powinny mieścić 6-10 uncji alkoholu, czyli mniej więcej 170-280 ml. Produkuje się je najczęściej ze szkła. Dostępne są także eleganckie szklanki do whiskey wykonane z grubszego kryształu.

Szklanki do whiskey jak prezent dla mężczyzny

Przyjęło się, że whiskey to trunek dżentelmenów. Dlatego też eleganckie szklanki do tego właśnie alkoholu będą z pewnością doskonałym podarunkiem dla mężczyzny. Zarówno same szklanki w tradycyjnym kształcie tulipana jak i komplet szklanek z butelką dobrej whiskey powinien ucieszyć każdego mężczyznę.

Szklanki do whiskey w naszym asortymencie

Eleganckie szklanki do whiskey dostępne są oczywiście także w naszym sklepie internetowym. Proponujemy szklanki Alessi, Homegaard, Eva Trio, Naormann Copenhagen itd., wszystkie wykonane z wysokiej jakości materiałów, najczęściej szkła, mają odpowiedni kształt. Oferowane przez nas szklanki powinny przypaść do gustu także koneserom tradycyjnej whiskey.

Jeśli zastanawiają się Państwo właśnie nad zakupem szklanek do whiskey, zapraszamy do skontaktowania się z nami. Postaramy się doradzić, oczywiście odpowiemy na wszelkie pytania.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl