Opcje przeglądania
Nowość
Promocja

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

kieliszki do likieruLikiery to słodkie, najczęściej owocowe albo korzenne (ewentualnie korzenno-ziołowe) napoje o zawartości alkoholu wynoszącej co najmniej 15%. Pierwsze likiery, o znacznie niższej zawartości alkoholu niż te, które produkowane są obecnie, powstawały już w starożytności. Wtedy traktowane były jako swego rodzaju nalewki zdrowotne. Podobnie zresztą wyglądała sytuacja w XVII wieku we Francji oraz Wielkiej Brytanii. Z czasem jednak zaczęto zwracać większą uwagę na niepowtarzlany smak likierów niż na ich ewentualne właściwości lecznicze.

Najsłynniejsze likiery

Fakt, że likiery wytwarza się od tak dawna przyczynił się do powstania wielu ich rodzajów. Niektóre z nich cieszą się naprawdę wielką popularnością. Jednym z najbardziej znanych likierów jest holenderski Advocaat – bazujący na brandy i żółtkach jaj. Jego odpowiednikiem jest często wytwarzany samodzielnie ajerkoniak. Inny znany likier to Becherovka – tym razem chodzi o likier ziołowy z Czech, który stanowi unikalne połączenie alkoholu, cukru oraz mieszanki 32 różnych ziół. Wielbiciele likierów na pewno kojarzą także nazwę Malibu – to likier kokosowy bazujący na karaibskim rumie, którzy wytwarzany jest już od XVII wieku. Inne znane likiery to: Blue Curaçao, Amaretto, Passoa, Sheridan’s itd.

Kieliszki do likieru

Podobnie jak w przypadku innych alkoholi należy pomyśleć o doborze odpowiednich kieliszków, które pozwalą nam w stu procentach rozkoszować się aromatem pysznych likierów. Kileliszek do likieru powinien być niezbyt duży, zakłada się, że jego pojemność maksymalna to 60 ml. Zasadniczo kieliszki do likieru są podobne do kieliszków do wódki, z tą tylko różnicą, że tym razem przeważają naczynia na niewysokiej nóżce. Warto podkreślić, że kieliszki do likieru napełnia się do połowy, kieliszek powinien być trzymany za nóżkę.

Kieliszki do likieru w naszej ofercie

Oczywiście wysokiej kasy kieliszki do likieru dostępne są także i w naszym aktualnym asortymencie. Proponujemy m.in. kieliszki takich marek jak Covo, Alessi oraz Normann Copenhagen. Proponowane kieliszki do likieru to połączenie elegancji i funkcjonalności. Wszystkie nasze produkty wykonane zostały naturalnie z wysokiej klasy szkła.

Niezależnie od tego, czy szukają Państwo kieliszków do likierów do własnego gospodarstwa domowego czy może chcą Państwo ich komplet podarować komuś bliskiemu, służymy wszelką pomocą przy wyborze. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie odnośnie naszego asortymentu.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl