Opcje przeglądania
Nowość
Promocja

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Jeśli chcemy rozkoszować się tzw. bukietem pitego wina, konieczne jest serwowanie go w odpowiednich kieliszkach. Kieliszki, które używane są do podawania wina czerwonego, nie nadają sie do lżejszych win białych. Oczywiście kieliszki do białego wina powinny być tak samo jak do czerwonego wykonane z niebarwionego, przezroczystego szkła, powinny także posiadać wygodną do trzymania nóżkę. Na tym jednak kończą się podobieństwa.

Kieliszki do białego wina

Typowy kieliszek do wina białego jest węższy i wyższy od kieliszków do win czerwonych. Zwykle kieliszki te mają u podstawy stożkowaty kształt, który umożliwia wydobycie się subtelniejszego niż w przypadku win czerwonych aromatu. Ogólnie kieliszki do białego wina są mniejsze niż te do czerwonego, chodzi o to, że białe wino nie potrzebuje aż tak dużego kontaktu z powietrzem.

Estetyka kieliszków do wina białego

To nie przypadek, że kieliszki do białego wina (do czerwonego zresztą też) cechują się bardzo oszczędnym zdobnictwem. Koneserzy win podkreślają, że kieliszki nie powinny być wykonane an z nieprzezroczystego szkła, ani też przeładowane zdobieniami, ponieważ uniemożliwiłoby to sprawdzenie koloru trunku. Odpowiedni kieliszek powinien być wykonany z cienkiego szkła, ewentualne zdobienia mogą znajdować się na jego nóżce. Taki skromny raczej, żeby nie powiedzieć ascetyczny kieliszek, na pewno nie będzie odciągał uwagi od danego trunku.

Kieliszki do białego wina w naszej ofercie

Osoby zainteresowane zakupem wysokiej jakości, ekskluzywnych kieliszków do białego wina, serdecznie zapraszamy do przejrzenia naszych produktów. Jak zwykle postaraliśmy się włączyć do oferty artykuły cenionych producentów, np. Eva Solo, Alessi itd., które spodobają się zarówno prawdziwym smakoszom wina, jak i tym osobom, które po prostu szukają wysokiej jakości, estetycznych kieliszków. Do zrobienia zakupów w naszym sklepie zachęcamy także i te osoby, które poszukują właśnie gustownego, ponadczasowego prezentu ślubnego. Zestaw kieliszków z wysokiej jakości szkła to podarunek, który przypadnie do gustu zarówno osobom o upodobaniach tradycyjnych, jak zwolennikom stylu nowoczesnego.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl