Opcje przeglądania
Kategorie
Producent
Nowość
Promocja

leonardoLeonardo to najbardziej znana marka niemieckiego producenta wyrobów ze szkła – firmy Glaskoch. Samo przedsiębiorstwo istnieje już od ponad 150 lat. Jednak sama marka Leonardo jest stosunkowo młoda. Niemiecki producent zaczął wytwarzać swoje produkty pod tym szyldem w roku 1972. Inicjatorem dla powstania matki był Franz-Joseph Kleine. Zgodnie z jego założeniami produkty Leonardo miały odznaczać się wysoką jakością i jednocześnie włoskim wdziękiem. Od początku produkty Leonardo cieszyły się dużym wzięciem, na co wpływał także korzystny stosunek jakości do relatywnie niskiej ceny.

W chwili obecnej Leonardo to czołowy niemiecki producent ozdobnych wyrobów ze szkła. Warto podkreślić, że już od lat 90-tych marka stale współpracuje z utalentowanymi designerami (Ulf Moritz, Ross Lovegrowe, Karim Rashid, Michale Grawer). To właśnie ich kreatywności produkty Leonardo zawdzięczają swoją charakterystyczną, nowoczesną estetykę.

Od 2007 roku marka Leonardo obejmuje nie tylko naczynia, które przydadzą się w kuchni albo w jadalnie, ale także eleganckie kolekcje biżuterii. Także i biżuteria bazuje na szkle, jako głównym tworzywie.

Każdego roku marka Leonardo wprowadza na rynek około 800 nowych produktów, których wspólną cechą jest jakość i typowy dla tej marki design. Oczywiście nowe produkty nieodmiennie projektowane są w taki sposób, by stanowiły odzwierciedlenie nowych trendów.

Marka Leonardo chętnie wykorzystuje nowe technologie. Stąd też artykuły niemieckiego producenta zaskakują niejednokrotnie swoją funkcjonalnością. Ponieważ regularnie powstają nowe serie artykułów ozdobnych oraz kuchennych, zarówno miłośnicy klasyki, jak i nowoczesnej awangardy mogą znaleźć coś dla siebie w asortymencie Leonardo. Na uwagę zasługuje między innymi powstała w 2012 roku seria COLORI. Jak sam nazwa wskazuje, kolekcja ta obejmuje produkty o bardzo zróżnicowanej kolorystyce, z reguły dość intensywnej. W tym miejscu warto podkreślić, że chociaż COLORI to szklane naczynia, które zostały po prostu pomalowane, można je z powodzeniem myć w zmywarkach. I tym razem producent postarał się wykorzystać potencjał nowych technologii, by móc zaoferować jak najwyższą jakość swoim klientom.

Mamy świadomość tego, że nasi klienci zainteresowani są również ekskluzywnymi produktami ze szkła. Dlatego też w naszym asortymencie nie mogło zabraknąć produktów marki Leonardo. W tej chwili mogą Państwo u nas zamówić karafki, dzbanki, lampy, kubki, kieliszki itd. tej znanej marki.

Dlaczego warto postawić właśnie na szklane artykuły Leonardo? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że są to produkty odznaczające się przysłowiową niemiecką jakością. Dużą część produktów Leonardo wykonano ze szkła borokrzemowego, które jest bardzo wytrzymałe na oddziaływanie temperatur – tak wysokich, jak niskich. Nie ma znaczenia, czy zdecydują się Państwo na jakąś zastawę stołową czy może miskę, wazę, kieliszki albo szklanki – zawsze można spodziewać się wysokiej trwałości i naprawdę niebanalnego wzornictwa. Bardzo wiele produktów marki Leonardo wykończono ręcznie. W praktyce oznacza to, że mają one niepowtarzalny charakter.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl