Opcje przeglądania
Kategorie
Nowość
Promocja

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

talaKuchnia od zawsze była tym miejscem w każdym domu gdzie chcemy czuć się, jak u mamy. Ponadto, każdy chce by jego kuchnia była miejscem wyjątkowym, odpowiadającym jego potrzebom oraz upodobaniom, nie tylko czysto kulinarnym, ale także estetycznym. Odpowiedzią na tak sprecyzowane potrzeby dotyczące wyglądu kuchni są produkty firmy Tala.

Wyjątkowo urokliwa stylistyka produktów marki Tala, pozwoli Państwu przenieść się w czasy dzieciństwa, kiedy to nawet proste narzędzia kuchenne miały swoją duszę. Przywołujące wspomnienia z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych produkty marki Tala są nieodzownym elementem każdej stylowej kuchni.

Warto również zwrócić uwagę na historię tych produktów. Ich stylistyka choć przywołująca wspomnienia z połowy dwudziestego wieku jest wielce myląca. Marka Tala powstała bowiem pod koniec wieku dziewiętnastego. Jej założycielami byli Frederick Taylor i Thomas Law. Pierwszy litery z ich nazwisk stały się składowymi nazwy marki. Początki ich współpracy sięgają roku 1899 oraz angielskiego miasta Birmingham. Początkowo panowie Taylor i Law zajęli się produkcją artykułów kuchennych na stosunkowo młody i dopiero rozwijający się rynek szeroko rozumianej kuchni. Wraz z dynamicznym rozwojem technik kulinarnych oraz wzrastającą liczbą osób chcących samodzielnie przygotowywać swoje posiłki, rozwijała się kariera założycieli marki Tala.

Wraz z dynamicznym rozwojem marki zmieniało się też podejście producentów do klientów. W końcówce lat 40 dwudziestego wieku Tala zaprezentowała swoim klientom Anne Anson, która była ówczesną mistrzynią wypieków. Do oferowanych produktów, marka załączała broszurki, które były swoistą skarbnicą wiedzy dla wszystkich amatorów domowego gotowania i pieczenia. Zabieg ten, oprócz ogromnego sukcesu finansowego przyczynił się do ugruntowania marki Tala na rynku akcesoriów kuchennych. Książki oraz różnego rodzaju broszury wydawane w ramach gratisów do produktów marki Tala bardzo szybko stawały się hitami literatury kuchennej. Pozycje te, wydawane do połowy lat 60 są po dziś dzień do kupienia w antykwariatach. Trwająca do lat 60 dwudziestego wieku moda na finezyjne wypieki ozdobione wyszukanym lukrowaniem to okres największej świetności firmy.

Lata 50 to czas, kiedy produkty marki Tala uzyskały znaną po dziś dzień linie stylistyczną. Przyjazna użytkownikowi oraz wyjątkowo dobrze prezentująca się w kuchni jest swoistym rysem stylistycznym, który pozwala na dumne chwalenie się swoimi akcesoriami. Powstała w latach 50 stylistka akcesoriów pomimo upływu lat nie zmieniła się prawie wcale po dziś dzień, dając jej użytkownikom nieodparte poczucie obcowania z niemalże sztuką.

Początek lat 70 to koniec złotej ery marki Tala. Frank Law sprzedaje markę jednej z francuskich spółek. Wzrastająca konkurencja oraz zalewająca fala podróbek spowodowały ogromny kryzys marki Tala. Wiek dwudziesty pierwszy przyniósł drugie życie niemal już zapomnianej firmie. W roku 2000 dwaj brytyjscy przedsiębiorcy Nick Squire i Dennis Embleton zauważyli gasnącą gwiazdę dawnej marki. Dzięki ich zaangażowaniu oraz solidnej pracy udało się odtworzyć większość produktów Tala. Ponadto, trzymając się stylistyki udało się stworzyć się nowe wzory akcesoriów.

Aktualnie, znakomita większość wyrobów marki Tala powstaje w wyniku produkcji ręcznej. Jeżeli jednak używane są w tym procesie maszyny, to są to te same urządzenia, które były stosowane przez niemal cały okres istnienia marki. Każdy z produktów trafia do opakowania, które przywodzi na myśl odlegle lata z początków dwudziestego wieku. Warto przy tym zauważyć, że wszelkiej maści końcówki, które zostały wyprodukowane w roku 2014, będą idealnie pasowały do odpowiednich urządzeń, które powstały w latach 20 XX wieku.

Szanowni Państwo, stając się właścicielem urządzeń marki Tala, stają się Państwo posiadaczami czegoś o wiele bardziej wartościowego niż mogłoby to wynikać z jego zastosowania praktycznego. Uczestnicząc w dziedzictwie marki Tala, możecie mieć Państwo pewność, że będzie to dziedzictwo, które i Państwo przekażecie swoim potomkom. Produkty marki Tala to znakomity wybór. To akcesoria kuchenne, które docenią nawet prawdziwy profesjonaliści.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl