Opcje przeglądania
Nowość
Promocja

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

weimarPorcelana Colani i Weimar Porzellan – to dwie silne niemieckie marki cieszące się międzynarodową sławą. Nic więc dziwnego, że to niecodzienne połączenie musiało zaowocować, czymś wybitnym, oryginalnym i najwyższej jakości. Wizjonerskie podejście projektanta Luigi’ego Colani i rzemieślnicza perfekcja manufaktury weimarskiej, sprawiły, że już dziś możemy stać się posiadaczami wyjątkowej serii porcelany – AB OVO.

Ergonomia tych naczyń, piękna kolorystyka i niezwykłe kształty przekona do siebie każdego pasjonata unikalnych przedmiotów użytkowych.

Porcelana Weimarska (Weimar Porzellan) istnieje od 1760 roku. Manufaktura z Turyngii jest gwarantem nieprzeciętnej precyzji, jakości, doświadczenia i umiejętności tworzenia niepowtarzalnych porcelanowych naczyń. Ręczne wykonanie dekorów, świadczy o wyjątkowej klasie, poszanowaniu i przywiązaniu do 250-letniej tradycji. Niemieccy mistrzowie, projektanci porcelany dbają o najmniejszy szczegół, tak by każdą kolekcję cechowało klasyczne zestawienie piękna z harmonią.

I tu pojawia się znamienna postać – Luigi Colani. Urodzony w Berlinie, wybitny projektant (o polskich korzeniach), pasjonat wzorów przemysłowych, w swojej długoletniej karierze ma na koncie współpracę z największymi światowymi koncernami. Zaczął w 1950 roku, projektując dla branży motoryzacyjnej m.in. dla Alfa Romeo, Volkswagen, Fiat, Lancia, Volvo czy BMW. Od 1960 roku zajmuje się również projektowaniem mebli oraz wyposażenia kuchennego.

Niekonwencjonalne pomysły, innowacyjne podejście do zwykłych przedmiotów przez pryzmat awangardowej sztuki, przyniosły mu ogromną sławę.
Najbardziej znamienne w stylu Colani jest umiłowanie zaokrąglonych, harmonijnych, organicznych form. Biodynamika i futurystyczna wizja tych projektów, nie przysłaniają jednak najważniejszej cechy sztuki użytkowej – ergonomii.

Motyw kuli i elipsy pojawia się również w weimarskiej kolekcji naczyń sygnowanych marką Colani – AB OVO.

Ab ovo tłumaczone z języka łacińskiego oznacza „od jajka” – „od samego początku”. To nawiązanie do symboliki życia, pochodzenia, cykliczności przyrody. Owalny kształt uosabiać ma wysoki stopień estetyki, ergonomii i harmonii z naturą.

Seria AB OVO Colani obejmuje barwne filiżanki, filiżanki jumbo wraz z oryginalnymi spodkami, kubki oraz niezbędne akcesoria, stanowiące unikalną ozdobę stołu, a więc: dzbanki, mleczniki, cukiernice, podstawki do jajek czy wazony.

Spójrz, jak pięknie prezentują się filiżanki do capuccino (pojemność 0,23 l), filiżanki do espresso (poj. 0,04 l), filiżanki jumbo (poj. 0,45 l) i kubki (poj. 0,28 l) z kolekcji AB OVO Colani. Wygodny uchwyt, sprawia że naczynie to dobrze, stabilnie spoczywa w dłoni. Do każdej filiżanki dołączony jest eliptyczny czarny spodek, który podkreśla nowoczesny wymiar oraz barwę tych porcelanowych dzieł sztuki.
Szeroka gama kolorystyczna pozwoli stworzyć piękną kolekcję naczyń śniadaniowo – deserowych także w Twojej kuchni bądź jadalni.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl