baner cook&love wejście do sklepu

Kuchnia kenijska

Przykro nam, ale nie znaleźliśmy żadnych artykułów ani przepisów na ten temat.
Pełna niezwykłych potraw, kusi tajemniczością oraz ogromną różnorodnością. Kenia i jej kuchnia to dla turystów możliwość delektowania się przedziwnymi specjałami. Co warto wiedzieć na ich temat? Jakich otraw warto spróbować w czasie pobytu w tym kraju?
Kuchnia kenijska to przede wszystkim dieta, na której obecną formę spory wpływ miały kultury zewnętrze, a w szczególności – kultura arabska. Jej skutkiem jest m. in. obecność w kenijskim menu suszonych owoców oraz ryżu, które to dodatki znacznie urozmaiciły tradycyjną dietę mieszkańców Kenii. Ta z kolei składała się pierwotnie z takich prostych składników, jak proso, korzenie oraz nasiona, czyli dary natury, których pozyskanie było dla miejscowej ludności dość proste. Na charakter współczesnej kuchni kenijskiej duży wpływ wywarły również wpływy brytyjskie. Te objawiają się przede wszystkim obecnością kawy, szparagów oraz mięsa. Dzięki Brytyjczykom na terenie Kenii zaczęto hodować takie zwierzęta, jak owce oraz kozy, co pozwoliło wprowadzić szereg zmian w miejscowym menu.
Współczesna Kenia może się pochwalić ciekawymi i dość różnorodnymi potrawami. Na wybrzeżu kuchnia zdominowana jest przez owoce morza, przy czym szczególnie popularne są tu pieczone krewetki. Chętnie jadany jest tu również wędzony łosoś, podawany z sosem chrzanowym. W rejonie Mombasy wielką popularnością cieszą się również ostrygi oraz sałatki z owocami morza. Wielkim uznaniem cieszą się w tym kraju również dania typowe dla kuchni indyjskiej oraz arabskiej. Kebaby oraz curry to przysmaki, z którymi można się spotkać w wielu miejscowych restauracjach. Kenia może się również pochwalić knajpkami, które wyspecjalizowały się w kuchni chińskiej – coraz bardziej popularnej na całym świecie. Wpływy obce zdominowały zatem miejscową dietę, wypierając nieco miejscowe potrawy. Ostoją tradycyjnej kuchni kenijskiej stała się za to wyspa Lamu, na terenie której do dziś chętnie podawane są tradycyjne dania suahilijskie.