baner cook&love wejście do sklepu

Przepisy na drinki
Kolorowe koktajle alkoholowe cieszą się coraz większym uznaniem. Coraz częściej mniej lub bardziej wymyślnych drinków możemy próbować nie tylko w barach i restauracjach, ale także podczas bardziej kameralnych spotkań towarzyskich. Nic dziwnego! Drinki nie tylko świetnie smakują, ale także są bardzo dekoracyjne. Co więcej, właściwe nie trzeba dysponować żadnymi wyjątkowymi umiejętnościami, aby zaskoczyć swoich gości świetnymi koktajlami, zarówno w alkoholem, jak i bez alkoholu. U nas znajdziesz na pewno przynajmniej kilka inspirujących przepisów.

Kolorowe drinki alkoholowe na imprezę

Jeśli już chodzi o drinki, zwykle mamy na myśli napoje alkoholowe. Zasadniczo mówi się o long i short drinkach. Tzw. long drinki to koktajle z alkoholem, podawane w szklankach o objętości 200-250 mil. Cechą charakterystyczną long drinków jest ich raczej niska zawartość alkoholu, która nie przekracza z reguły 15%. W przepisach na tego rodzaju drinki alkoholowe znajdziecie pyszne soki owocowe i warzywne, syropy, colę, tonik i inne napoje. Osoby, które są raczej zainteresowane mocniejszymi drinkami, mogą zapoznać się z naszymi przepisami na tzw. short drinki. Chodzi o drinki, których objętość nie przekracza 100 ml. Do przyrządzania short drinków wykorzystuje się mocne napoje alkoholowe, jeśli natomiast chodzi o składniki bezalkoholowe, dodawane są one w stosunkowo niedużych ilościach. Standardowo short drinki podawane są w kieliszkach koktajlowych.

Drinki bezalkoholowe na imprezę

Nie każdy z nas lubi napoje alkoholowe. Dla niektórych nawet posmak alkoholu w long drinkach to zdecydowanie za dużo. No i nie zapominajmy o kierowcach i ciężarnych – te dwie grupy muszą zrezygnować z picia napojów z alkoholem. Na szczęście zawsze można przygotować pyszne, orzeźwiające drinki bezalkoholowe. Drinki bezalkoholowe to znakomita alternatywa dla tradycyjnych drinków podczas imprez. To jednak nie wszystko. Ponieważ bazują bardzo często na sokach owocowych i warzywnych, można je potraktować także jako źródło cennych składników odżywczych. Aby sporządzić pyszny drink bezalkoholowy nie trzeba wcale kupować wielu składników. Czasami wystarczą jedynie da soki lub jakiś sok z syropem z obowiązkowym dodatkiem kostek lodu, aby uzyskać naprawdę dobre efekty. Kolorowe drinki bezalkoholowe to także znakomity pomysł na orzeźwienie podczas letnich upalnych dni. Można je pić już od rana!

Przepisy na drinki alkoholowe i bezalkoholowe na naszym blogu

Zastanawiałeś się kiedyś, jak przygotować Krwawą Mary, Białego Rosjanina, Cuba Libre albo Margaritę? A może szukasz przepisów na mniej znane drinki, które zaskoczą Twoich gości? Jest nam bardzo miło, że trafiłeś na naszego bloga. U nas znajdziesz przepisy na drinki z alkoholowe i bezalkoholowe, które z pewnością oczarują Twoich gości. Publikujemy zarówno proste przepisy, które obejmują tylko najbardziej podstawowe składniki, jak i bardziej skomplikowane, które powinny przypaść do gustu koneserom. Przygotowanie drinków według opublikowanych przez nas przepisów nie powinno być zbyt trudne również i dla osób początkujących.