baner cook&love wejście do sklepu

Sposób na muszki owocówki

Nie pozwólcie na to aby muszki owocówki opanowały waszą kuchnię. Niestety lato i wczesna jesień to czas, kiedy jest ich zatrzęsienie. Potrafią się błyskawicznie niestety rozmnażać.

Przyciągają je fermentujące owoce, zapach wina, słodkich napojów, konfitur, dżemów i octu. Warto więc zapobiec ich niezapowiedzianej inwazji. Dokładnie myjcie owoce przyniesione ze sklepu (mogą być na nich jaja muszek); wyrzućcie z domu te nadpsute. Nie zostawiajcie też na kuchennym blacie przekrojonej na pół cytryny, otwartych konfitur, itp. To przyciąga owady.

Nie trzymajcie również w zlewie brudnych naczyń – muszki wabi nieumyta szklanka po soku, kieliszek po winie, wazon w którym stały cięte kwiaty. Regularnie wyrzucajcie śmieci i dokładnie myjcie kosz. W pobliżu owoców połóżcie listki mięty. Jej zapach odstraszy owady. A kiedy już się one pojawią wciągnijcie je zwykłym odkurzaczem. Możecie też zastawić na nie pułapkę. Wlejcie do słoika trochę octu jabłkowego i płynu domycia naczyń. Zostawcie na noc na blacie. Utopione muszki wylejcie rano.

A oto rzeczy, które również wam się bardzo przydadzą:
a). specjalna pułapka – to mały pojemnik, do którego wlewa się płyn wabiący muszki (miks naturalnych składników spożywczych). Na kulkę nakłada się specjalne wieczko, które umożliwia wydostanie się muszek. Taka pułapka działa miesiąc czasu. Pamiętajcie o regularnym zmienianiu płynu. Ta pułapka nazywa się Kawzar i kosztuje obecnie około 15 zł.

b). płyn do blatów kuchennych – aby zapobiec rozmnażaniu się muszek, systematycznie myjcie blat kuchenny i okolice zlewu odpowiednim preparatem. Specjalny rozpylacz zamienia płyn w aktywna pianę, która szybko usuwa zabrudzenia. FM Group For Home, Kitchen kosztuje około 17, 50 zł.

c). patera z pokrywką – jeżeli nie chcecie trzymać owoców w lodówce, przechowujcie je w specjalnym przezroczystym pojemniku z pokrywa. To zapobiegnie rozprzestrzenianiu się wabiącej owady woni. Nie będą też mogły składać jaj na owocach. Ta patera firmy KIK kosztuje około 25 zł i do wyboru jest kilka kolorów, np. różowy.

cook&love wejdź do sklepu

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz