baner cook&love wejście do sklepu

Borówka amerykańska

  • Porcje : 1
  • Porcje: 1Borówka amerykańska przepisy kulinarne

O tych owocach mówi się coraz więcej, a osób zainteresowanych ich spożywaniem przybywa z każdym rokiem. Dieta, w której pojawią się borówki amerykańskie, bez wątpienia może każdemu z nas przynieść wiele korzyści. Czym wyróżniają się te owoce? Jakie czynniki sprawiły, że borówki amerykańskie stały się cennym składnikiem menu miłośników zdrowego stylu życia?
Dieta, w której pojawiać się będą te niezwykłe owoce, to szansa na lepszą formę dla każdego z nas. Borówki amerykańskie to nie tylko ciekawy smak, ale i niezwykła moc naturalnych przeciwutleniaczy. Radzą sobie one doskonale w walce z wolnymi rodnikami, które prowadzą do uszkodzenia wielu komórek i w konsekwencji do rozwoju chorób nowotworowych. Przeciwutleniacze stają się zatem składnikiem, którego zdrowa dieta nie może pomijać. Borówki amerykańskie mogą zapewnić i lepszą formę, i młodszy wygląd. Nic dziwnego, że w gronie ich sympatyków spora grupę stanowią kobiety, dla których walka z pierwszymi oznakami starzenia się jest równie ważna, jak codzienna troska o zdrowie.
W jaki sposób można podawać te owoce? Można jeść je bez dodatków, ciesząc się ich charakterystycznym smakiem. Cenione są one również jako dodatek do jogurtów. Takie połączenie jest najbardziej korzystne dla zdrowia. Dzięki składnikom, które znajdują się w jogurcie, nasz organizm lepiej wchłania przeciwutleniacze, które znajdują się w borówkach amerykańskich. Taki deser może sprawić, że nasza zwykła, codzienna dieta stanie się wyjątkowo cennym wsparciem dla naszego organizmu i pozwoli nam cieszyć się młodością, dobrą formą orz zdrowiem znacznie dłużej.