baner cook&love wejście do sklepu

Sos beszamelowy przepis

Jednym z sosów, które w ostatnich latach stały się wyjątkowo popularne w polskiej kuchni, jest beszamel. Czym wyróżnia się ten sos? Skąd tyle pochlebnych opinii na jego temat? Beszamel jako sos ma wiele zalet, wśród których za najważniejszą uchodzi jego uniwersalność. Popularność beszamel zaczął zdobywać już w czasach króla Ludwika XIV, choć można przypuszczać, że na terenie Francji był on znany już wcześniej. Jasny sos beszamelowy powstaje z zasmażki. Sporządza się ją z masła oraz mąki, a następnie rozprowadza się ją w mleku. To podstawa sosu, do którego następnie dodawane są żółtka jaj oraz przyprawy. Tu można inspirować się znanymi przepisami, można też zdać się na własną fantazję. Ważne, by sos był smaczny, a przyprawy dopasowane do dania, z którym sos ten będzie podawany. W jaki sposób można wykorzystać beszamel? Obecnie bez problemów można znaleźć przepisy na zapiekanki i inne dania z piekarnika, do których taki sos pasuje rewelacyjnie. Pomysłów na wspaniałe dania z sosem beszamelowym jako głównym dodatkiem nie brakuje, a dzięki prostocie wykonania jego smakiem może się cieszyć każdy z nas.

Sos beszamelowy przeważnie używany jest do dania lasagne. Przedstawię teraz przepis na ekstrawagancki sos beszamelowy, który możemy podawać do z wieloma gotowanymi warzywami.

Autor zdjęcia: F.

Ocena przepisu

  • (5 /5)
  • (1 Rating)

Autor przepisu

Anna Werelich

Kocham jeść:))) Zdrowo, kolorowo i smacznie. Wartościowe jedzenie sprawia, że czuję się lepszym, sprawniejszym, tryskającym energią człowiekiem! Nie wyobrażam sobie życia bez aktywności. Biegam, ćwiczę jogę i fitness, podróżuję. Jako biolog ( ...