baner cook&love wejście do sklepu

Sok z papryki

Cała gama kolorów, w jakich można spotkać paprykę sprawia, że jest to wyjątkowe warzywo – każdy kolor wiąże się z inną zawartością składników odżywczych. Na przykład czerwona papryka chroni organizm przed nowotworami złośliwymi i wzmacnia układ odpornościowy; pomarańczowa papryka stosowana jest w celu poprawy kondycji skóry i przeciwko przeziębieniom. Żółta papryka natomiast eliminuje stres, a zielona jest zawiera niewiele kalorii, jest więc idealna, gdy chcemy szybko zrzucić kilka kilogramów.

Porada:
Papryka jest bogata w witaminy, wapń, żelazo, a przy tym jest niskokaloryczna, świetnie sprawdza się więc podczas diety. Papryka wskazana jest również dla dzieci, ponieważ stymuluje wzrost. Co więcej, warzywo to obniża poziom cholesterolu, ma działanie przeciw-przeziębieniowe i przeciwnowotworowe. Wysoka zawartość witamin pomaga zwalczyć stres i korzystnie wpływa na cerę.

Ocena przepisu

  • (3 /5)
  • (2 Rating)

Autor przepisu

Anna Werelich

Kocham jeść:))) Zdrowo, kolorowo i smacznie. Wartościowe jedzenie sprawia, że czuję się lepszym, sprawniejszym, tryskającym energią człowiekiem! Nie wyobrażam sobie życia bez aktywności. Biegam, ćwiczę jogę i fitness, podróżuję. Jako biolog ( ...